Balayı tatili için enfes 9 rota


1. Riviera Maya, Meksika

Latin Amerika’nın lezzetlerine keyifli bir dalış yapmak için Riviera Maya’yı tercih edebilirsiniz. Fiyatlar Meksika’nın diğer bölgelerine göre yüksek ancak Kuzey Amerika veya Avrupa standartlarına göre oldukça düşük.

2. Güneybatı Hindistan:

Hindistan’ın cep yakmayan potansiyel romantik macera noktalarıda öne çıkıyor. Hem Kerala’nın güneybatı kıyısı hem de Goa, ılık kumlu plajlara ve sağlıklı yaşam için gidilecek yerlerden.

3. Havana, Küba

Sürprizlerle dolu bir balayı için Küba’yı seçebilirsiniz. Adanın caz, rumba, salsa ve Buena Vista Social Club’dan oluşan müziğine kapılmayı öğrenip eski kenti La Habana Vieja’yı dolaşabilirsiniz.

4. Budapeşte, Macaristan

Dünyanın doğal termal şifalı sularına sahip kentte Buda Kalesi’ne veya Castle Hill’in tepesindeki kuleli Balıkçı Tabyası’na doğru yürüyüş yapabilirsiniz. Yerel folklorun renkli bir kutlaması olan Tuna Karnavalı da haziran ayında düzenleniyor.

5. Girit, Yunanistan

Eğer aradığınız Avrupa güneşi ve deniziyse Yunanistan’ın bu bölgesini ziyaret edebilirsiniz. Theseus ve Minotaur efsanesiyle bağlantılı Knossos’un görkemli kalıntılarını keşfetmek için yolculuk yapabilirsiniz.

6. Marakeş, Fas

Şık ve geleneksel olarak bilinen Marakeş, Fas’ın en çekici şehirlerinden biri. Dünyanın en romantik bahçelerinden biri olan, kaktüslerle bezeli Jardin Majorelle’de yürüyüşe çıkabilirsiniz.

7. Luang Prabang, Laos

Kuzey Laos’ta Mekong ve Nam Khan nehirlerinin birleştiği noktada yemyeşil dağ eteklerinde saklı Luang Prabang, yeni evliler için uygun.

8. Kuzeybatı Dağlık Bölgesi, İskoçya

İskoçya’nın Edinburgh ve Loch Ness gibi daha geleneksel turistik noktalarından sapın ve bunun yerine kuzeye, Avrupa’nın en uzak ve en seyrek nüfuslu bölgelerine doğru bir rota çizebilirsiniz. Yürüyüşlerinizi Eilean Donan gibi romantik bir kaleyi ziyaret ederek taçlandırabilirsiniz.

9. Buenos Aires, Arjantin

Tango dansının can damarı olduğu, Güney Amerika’nın kendine özgü Paris’i… Antika dükkanları ve doğaçlama dans gösterileriyle bohem San Telmo’nun koloni dönemi sokaklarında dolaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x